SMDJ160C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMDJ160C
SMDJ160C
型号
SMDJ160C
描述
TVS DIODE 160VWM 287VC
数据表
SMDJ160C.pdf
交付服务
SMDJ160C
内容 *
    SMDJ160C 规格
    Package / CaseDO-214AB (SMC)
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)178V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp287V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.45A