SMDJ140C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMDJ140C
SMDJ140C
型号
SMDJ140C
品牌
Meritek
描述
TVS DIODE 140VWM 250.6VC
数据表
SMDJ140C.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMDJ140C
内容 *
    SMDJ140C 规格
    SeriesSMDJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB (SMC)
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)155.68V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp250.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)140V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.97A