SMDJ100CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMDJ100CA
SMDJ100CA
型号
SMDJ100CA
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
数据表
SMDJ100CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMDJ100CA
内容 *
    SMDJ100CA 规格
    SeriesSMDJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)111V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp162V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)100V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)18.5A