SMDA12C-5
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMDA12C-5
SMDA12C-5
型号
SMDA12C-5
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 12VWM 24VC 8-SO
数据表
SMDA12C-5.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMDA12C-5
内容 *
    SMDA12C-5 规格
    SeriesTVSarray™
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Power - Peak Pulse300W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels5
    Capacitance @ Frequency75pF @ 1MHz
    Supplier Device Package8-SO
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)