SMCJ80CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMCJ80CA
SMCJ80CA
型号
SMCJ80CA
品牌
Meritek
描述
TVS DIODE 80VWM 129.6VC
数据表
SMCJ80CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMCJ80CA
内容 *
    SMCJ80CA 规格
    SeriesSMCJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB (SMC)
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)88.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp129.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)80V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.57A