SMCJ140CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMCJ140CA
SMCJ140CA
型号
SMCJ140CA
品牌
KYOCERA AVX
描述
TVS DIODE 140VWM 227VC DO214AB
数据表
SMCJ140CA.pdf
交付服务
SMCJ140CA
内容 *
    SMCJ140CA 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMC)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)155V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp227V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)140V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.6A