SMCJ140C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMCJ140C
SMCJ140C
型号
SMCJ140C
品牌
Meritek
描述
TVS DIODE 140VWM 250.6VC
数据表
SMCJ140C.pdf
交付服务
SMCJ140C
内容 *
    SMCJ140C 规格
    SeriesSMCJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    Package / CaseDO-214AB (SMC)
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)155.68V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp250.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)140V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.99A