SMBJE78CA.pdf
| Series | SMBJE |
| Part Status | Active |
| Applications | Telecom |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SMB |
| Unidirectional Channels | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 86.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 126V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 78V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 4.8A |