SMBJ6.5A-13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ6.5A-13
SMBJ6.5A-13
型号
SMBJ6.5A-13
描述
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB
数据表
SMBJ6.5A-13.pdf
交付服务
SMBJ6.5A-13
内容 *
    SMBJ6.5A-13 规格
    TypeZener
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)7.22V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)53.6A