SMBJ58CA/TR13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ58CA/TR13
SMBJ58CA/TR13
型号
SMBJ58CA/TR13
品牌
Yageo
描述
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
数据表
SMBJ58CA/TR13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMBJ58CA/TR13
内容 *
    SMBJ58CA/TR13 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.5A