SMBJ54CA-13-F
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ54CA-13-F
SMBJ54CA-13-F
型号
SMBJ54CA-13-F
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB
数据表
SMBJ54CA-13-F.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMBJ54CA-13-F
内容 *
    SMBJ54CA-13-F 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.9A