SMBJ440C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ440C
SMBJ440C
型号
SMBJ440C
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 440VWM 748.65VC DO214
数据表
SMBJ440C.pdf
交付服务
SMBJ440C
内容 *
    SMBJ440C 规格
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)465.75V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp748.65V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)440V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)900mA