SMBJ400C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ400C
SMBJ400C
型号
SMBJ400C
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 400VWM 680.4VC DO214AA
数据表
SMBJ400C.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMBJ400C
内容 *
    SMBJ400C 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)423.45V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp680.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)400V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)900mA