SMBJ36C-54T7
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ36C-54T7
SMBJ36C-54T7
型号
SMBJ36C-54T7
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
数据表
SMBJ36C-54T7.pdf
交付服务
SMBJ36C-54T7
内容 *
    SMBJ36C-54T7 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.4A