SMBJ350C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ350C
SMBJ350C
型号
SMBJ350C
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 350VWM 595.35VC DO214
数据表
SMBJ350C.pdf
交付服务
SMBJ350C
内容 *
    SMBJ350C 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)370.35V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp595.35V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)350V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.1A