SMBJ220C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ220C
SMBJ220C
型号
SMBJ220C
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 220VWM 373.8VC DO214AA
数据表
SMBJ220C.pdf
交付服务
SMBJ220C
内容 *
    SMBJ220C 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)233.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp373.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.7A