SMBJ200C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ200C
SMBJ200C
型号
SMBJ200C
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 200VWM 340.2VC DO214AA
数据表
SMBJ200C.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMBJ200C
内容 *
    SMBJ200C 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)211.95V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp340.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A