SMBJ170C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ170C
SMBJ170C
型号
SMBJ170C
品牌
Meritek
描述
TVS DIODE 170VWM 304VC
数据表
SMBJ170C.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMBJ170C
内容 *
    SMBJ170C 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA (SMB)
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)189V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp304V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.97A