SMBJ170A-13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ170A-13
SMBJ170A-13
型号
SMBJ170A-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 170VWM 275VC SMB
数据表
SMBJ170A-13.pdf
交付服务
SMBJ170A-13
内容 *
    SMBJ170A-13 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)189V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp275V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)170V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.2A