SMBJ16AQ-13-F
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ16AQ-13-F
SMBJ16AQ-13-F
型号
SMBJ16AQ-13-F
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB
数据表
SMBJ16AQ-13-F.pdf
交付服务
SMBJ16AQ-13-F
内容 *
    SMBJ16AQ-13-F 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.1A