SMBJ160CA-13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ160CA-13
SMBJ160CA-13
型号
SMBJ160CA-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 160VWM 259VC SMB
数据表
SMBJ160CA-13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMBJ160CA-13
内容 *
    SMBJ160CA-13 规格
    SeriesSMBJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)178V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp259V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.3A