SMBJ140CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ140CA
SMBJ140CA
型号
SMBJ140CA
品牌
KYOCERA AVX
描述
TVS DIODE 140VWM 227VC SMB
数据表
SMBJ140CA.pdf
交付服务
SMBJ140CA
内容 *
    SMBJ140CA 规格
    Series
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)155V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp227V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)140V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.65A