SMBJ120C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBJ120C
SMBJ120C
型号
SMBJ120C
品牌
Meritek
描述
TVS DIODE 120VWM 214VC
数据表
SMBJ120C.pdf
交付服务
SMBJ120C
内容 *
    SMBJ120C 规格
    SeriesSMBJ
    Package / CaseDO-214AA (SMB)
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)133V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp214V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.8A