SMBG12CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMBG12CA
SMBG12CA
型号
SMBG12CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO215AA
数据表
SMBG12CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMBG12CA
内容 *
    SMBG12CA 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-215AA, SMB Gull Wing
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-215AA (SMBG)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)30.2A