SMAJ7.5A-13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMAJ7.5A-13
SMAJ7.5A-13
型号
SMAJ7.5A-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA
数据表
SMAJ7.5A-13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMAJ7.5A-13
内容 *
    SMAJ7.5A-13 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)8.33V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)31A