SMAJ440C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMAJ440C
SMAJ440C
型号
SMAJ440C
描述
TVS DIODE 440VWM 748.65VC DO214
数据表
SMAJ440C.pdf
交付服务
SMAJ440C
内容 *
    SMAJ440C 规格
    SeriesSMAJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)465.75V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp748.65V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)440V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)600mA