SMAJ400C
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMAJ400C
SMAJ400C
型号
SMAJ400C
描述
TVS DIODE 400VWM 680.4VC DO214AC
数据表
SMAJ400C.pdf
交付服务
SMAJ400C
内容 *
    SMAJ400C 规格
    SeriesSMAJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)423.45V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp680.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)400V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)600mA