SMAJ300A-E
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMAJ300A-E
SMAJ300A-E
型号
SMAJ300A-E
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214 TR
数据表
SMAJ300A-E.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMAJ300A-E
内容 *
    SMAJ300A-E 规格
    SeriesSMAJ-E
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)335V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp486V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)300V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)800mA