SMAJ140A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMAJ140A
SMAJ140A
型号
SMAJ140A
品牌
Meritek
描述
TVS DIODE 140VWM 226.8VC
数据表
SMAJ140A.pdf
交付服务
SMAJ140A
内容 *
    SMAJ140A 规格
    SeriesSMAJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    Package / CaseDO-214AC (SMA)
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)155V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp226.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)140V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.76A