SMAJ12A/TR13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMAJ12A/TR13
SMAJ12A/TR13
型号
SMAJ12A/TR13
品牌
Yageo
描述
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
数据表
SMAJ12A/TR13.pdf
交付服务
SMAJ12A/TR13
内容 *
    SMAJ12A/TR13 规格
    SeriesSMAJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)20.1A