SMAJ10A-13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMAJ10A-13
SMAJ10A-13
型号
SMAJ10A-13
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
数据表
SMAJ10A-13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMAJ10A-13
内容 *
    SMAJ10A-13 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.5A