SMA6L100A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SMA6L100A
SMA6L100A
型号
SMA6L100A
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 100VWM 162VC DO221AC
数据表
SMA6L100A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SMA6L100A
内容 *
    SMA6L100A 规格
    SeriesSMA6L
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AC, SMA Flat Leads
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-221AC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)111V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp162V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)100V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.7A