SM8T30AH.pdf
| Series | Automotive, AEC-Q101, SM8TxxH |
| Package / Case | DO-218AB |
| Power - Peak Pulse | 8000W (8kW) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-218AB (SMCJ) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 33.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 48.4V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 30V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 165A |