SM8T22AH.pdf
| Package / Case | DO-218AB |
| Power - Peak Pulse | 8000W (8kW) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 24.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 35.5V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 22V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 225A |