SM16LC15E3/TR13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SM16LC15E3/TR13
SM16LC15E3/TR13
型号
SM16LC15E3/TR13
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 15VWM 30VC 16SO
数据表
SM16LC15E3/TR13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SM16LC15E3/TR13
内容 *
    SM16LC15E3/TR13 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency25pF @ 1MHz
    Supplier Device Package16-SO
    Unidirectional Channels8
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)