SM16LC12CE3/TR13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SM16LC12CE3/TR13
SM16LC12CE3/TR13
型号
SM16LC12CE3/TR13
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 12VWM 24VC 16SO
数据表
SM16LC12CE3/TR13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SM16LC12CE3/TR13
内容 *
    SM16LC12CE3/TR13 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Power - Peak Pulse300W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels8
    Capacitance @ Frequency25pF @ 1MHz
    Supplier Device Package16-SO
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)