SLD60-018-B
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SLD60-018-B
SLD60-018-B
型号
SLD60-018-B
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 60VWM 96.8VC P600
数据表
SLD60-018-B.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SLD60-018-B
内容 *
    SLD60-018-B 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SLD
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseP600, Axial
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageP600
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)68.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp96.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)60V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)52.7A