SLD16U-017-B
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SLD16U-017-B
SLD16U-017-B
型号
SLD16U-017-B
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 16VWM 26VC P600
数据表
SLD16U-017-B.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SLD16U-017-B
内容 *
    SLD16U-017-B 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SLD
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseP600, Axial
    Power - Peak Pulse5000W (5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageP600
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)18V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)196.2A