SDT23C24L02
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SDT23C24L02
SDT23C24L02
型号
SDT23C24L02
品牌
Yageo
描述
TVS DIODE 24VWM 52VC SOT23
数据表
SDT23C24L02.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SDT23C24L02
内容 *
    SDT23C24L02 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Power - Peak Pulse350W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels2
    Capacitance @ Frequency40pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSOT-23
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp52V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V (Max)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)