SA6V5CA-T
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SA6V5CA-T
SA6V5CA-T
型号
SA6V5CA-T
品牌
Diodes Incorporated
描述
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO15
数据表
SA6V5CA-T.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SA6V5CA-T
内容 *
    SA6V5CA-T 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-204AC, DO-15, Axial
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-15
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)7.22V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)44.7A