P6KE350AE3/TR13
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
P6KE350AE3/TR13
P6KE350AE3/TR13
型号
P6KE350AE3/TR13
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 300VWM 482VC AXIAL
数据表
P6KE350AE3/TR13.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
P6KE350AE3/TR13
内容 *
    P6KE350AE3/TR13 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseT-18, Axial
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)332V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp482V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)300V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.3A