P4KE540A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
P4KE540A
P4KE540A
型号
P4KE540A
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 486VWM 740VC DO204AL
数据表
P4KE540A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
P4KE540A
内容 *
    P4KE540A 规格
    SeriesP4KE
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)513V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp740V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)486V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)540mA