P-1.5KE51A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
P-1.5KE51A
P-1.5KE51A
型号
P-1.5KE51A
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201
数据表
P-1.5KE51A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
P-1.5KE51A
内容 *
    P-1.5KE51A 规格
    Series1.5KE
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-201AA, DO-27, Axial
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-201
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)48.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp70.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43.6V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)21.7A