NSB12ANT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
NSB12ANT3G
NSB12ANT3G
型号
NSB12ANT3G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
数据表
NSB12ANT3G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
NSB12ANT3G
内容 *
    NSB12ANT3G 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)30.2A (8/20µs)