NS6A12AT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
NS6A12AT3G
NS6A12AT3G
型号
NS6A12AT3G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 12VWM 31VC SMA
数据表
NS6A12AT3G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
NS6A12AT3G
内容 *
    NS6A12AT3G 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp31V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)19.5A