NS6A12AFT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
NS6A12AFT3G
NS6A12AFT3G
型号
NS6A12AFT3G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA-FL
数据表
NS6A12AFT3G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
NS6A12AFT3G
内容 *
    NS6A12AFT3G 规格
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AC, SMA Flat Leads
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency1245pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMA-FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)30.2A