MSMLJ60CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MSMLJ60CA
MSMLJ60CA
型号
MSMLJ60CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
数据表
MSMLJ60CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MSMLJ60CA
内容 *
    MSMLJ60CA 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)66.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp96.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)60V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)31A