MSMLJ51CA
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MSMLJ51CA
MSMLJ51CA
型号
MSMLJ51CA
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
数据表
MSMLJ51CA.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MSMLJ51CA
内容 *
    MSMLJ51CA 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)56.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.4A