MSMLJ26CAE3
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MSMLJ26CAE3
MSMLJ26CAE3
型号
MSMLJ26CAE3
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
数据表
MSMLJ26CAE3.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MSMLJ26CAE3
内容 *
    MSMLJ26CAE3 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)71.2A