MSMLG100A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
MSMLG100A
MSMLG100A
型号
MSMLG100A
品牌
Microchip Technology
描述
TVS DIODE 100VWM 162VC SMLG
数据表
MSMLG100A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
MSMLG100A
内容 *
    MSMLG100A 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-19500
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-215AB, SMC Gull Wing
    Power - Peak Pulse3000W (3kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMLG (DO-215AB)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)111V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp162V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)100V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)18.6A